Možnost výměny a vrácení dárků do pondělí 15.1.2024! :)

Organická bavlna: proč je lepší než ta klasická?

Proč je konvenční bavlna NO-GO?

Abychom si mohli říct, v čem je organická bavlna přínosem, musíme se nejdříve podívat na bavlnu klasickou a problematiku, která její výrobu doprovází.

„Obyčejná“ bavlna roste na bavlníku. Ten je sice přírodní, jeho údržba už jen málokdy. K vypěstování 0,5 kila klasické bavlny je třeba okolo 3,5 tisíce litrů vody, mnoho pesticidů (z nichž je většina karcinogenních!) a chemických hnojiv.

Kvůli neustále rostoucí poptávce po levném oblečení a zrychlení celkového výrobního cyklu se používají stále horší hnojiva, toxičtější postřiky a jiné méně kvalitní přípravky, které jsou pro všechny strany škodlivé. Jednoduše nic příjemného ani pro pocit z nákupu, ani pro zdraví nás či naší planety.

Organická bavlna je úleva pro nás i přírodu

Organická bavlna se na rozdíl od klasické pěstuje v menším množství, což se sice může promítnout na konečné ceně, planeta vám ale později poděkuje. Čistá výroba je v zemědělství finančně náročným a celkově namáhavým unikátem, je ale nutné tento proces aktivně podporovat.

Roste v živé půdě a aby dostala BIO certifikaci, musí být pěstována bez jediného pesticidu nejméně 3 roky. Půda organické bavlny je zdravá, hnojená přírodním kompostem a kultivovaná biologickými prostředky. Také se čas od času přesazuje, aby se půdě ulevilo a aby zůstala co nejdéle zdravá. Cyklus se prodlužuje a planeta se uzdravuje! Máte tak jednoduše při nákupu zaručeno, že je vaše ekologická stopa mnohem menší.

organicka-bavlna-vyhody

Výhody ucítíte i na dotek

Vlákna organické bavlny jsou mnohem jemnější a pružnější, protože neobsahují chemikálie a procházejí při zpracování nižšími stupni. Tkanina je trvanlivější, pevnější, ale zachovává si svojí signature měkkost. Vaše pokožka vám také poděkuje – pod organickou bavlnou se jí bude totiž lépe dýchat, protože je prodyšnější a díky svému čistému složení nebude způsobovat alergické reakce.

Proč jsme si ji vybrali my?

Protože v by Greyson milujeme kvalitu, přírodu & hlavně neděláme, ani nebudeme dělat kompromisy. Nikdy! Laskavost k planetě sice něco stojí, ale pocit z toho, že nakupujete udržitelně a uvědoměle je prostě k nezaplacení.

Pojďte se zachumlat do našeho kardiganu ze 100% organické bavlny. A jedno tajemství na konec - další kousky z tohohle úžasného materiálu pro vás už chystáme!