Možnost výměny a vrácení dárků do pondělí 15.1.2024! :)

Objevte nový udržitelný materiál - Tencel

Nový ekologicky šetrný materiál

Do našeho látkového arzenálu přinášíme nového člena – Tencel (obchodní název pro tkaninu lyocell). Jedná se o měkké a na dotek velmi příjemné vlákno, které se vyrábí z dřevěné buničiny (bukové, dubové a nebo v případě Tencelu eukalyptové dřevo).

Materiál je velmi odolný, pevný a nemačkavý. V létě Vás ochladí a v zimě zase zahřeje. Působí také antibakteriálně, výborně saje (bez zanechání zápachu) a následně schne – značka ideál pro parné dny či cestování.

 

 

Jak se Tencel vyrábí?

Jeho výroba je šetrná k životnímu prostředí a materiál na konci své cesty neobsahuje žádné chemické látky. Produkce lyocellu se nazývá "uzavřená smyčka" - při jeho zpracování nevznikají žádné škodlivé vedlejší produkty, použité chemikálie nejsou toxické a mohou se používat opakovaně. Je tak ideálním vláknem nejen pro fanoušky udržitelné módy, ale i pro alergiky či atopiky. Oděvy z něj ušité jsou biologicky rozložitelné a kompostovatelné, takže přírodě ani po dosloužení neškodí. Ekologičnost Tencelu se také promítá v jeho samotném pěstování – na vypěstování poměrně velkého množství stačí mnohem menší prostor než třeba na vypěstování bavlny. Půda, která je potřebná k výrobě jediného bavlněného trička, totiž v případě celulózových vláken vystačí na triček deset.

 

 

Úžasný vynález a péče o něj

Všechny tyto fakty byly jasným důvodem proč si Tencel vybrat jako náš nový materiál. Za nás je to naprosto úžasný vynález, který (nejen) udržitelnému módnímu světu opět trochu uleví.

A co dělat, až si něco z Tencelu koupíte? Oděvy perte na jemný program na teplotu 30º se šetrným pracím práškem, vyhněte se aviváži a ždímejte na nižší otáčky. Pokud možno nedávejte do sušičky, věci vyvěste, vydrží vám pak o to déle jako nové. Tím, že je tato látka nemačkavá, nemělo by být potřeba Tencel žehlit – pokud ale cítíte, že byste rádi oděv vyžehlili, určitě nastavte nižší teplotu (nejlépe bez napařování).

 

Jako první kousek jsme z nového udržitelného materiálu pro Vás připravili nadčasové dlouhé šaty na ramínka a lehké tílko, které si zamilujete na první obléknutí. Látku jsme před šitím předeprali a vysráželi - Vy tak dostanete do ruky kousek, který se po vyprání už ani nehne. 

Chystáme pro Vás také další kousky z Tencelu, protože vaše pohodlí a naše planeta jsou pro nás opravdu důležité priority.

Tak co, máte z tencelu také takovou radost jako my? A jaké další produkty byste z něj uvítali?