Možnost výměny a vrácení dárků do pondělí 15.1.2024! :)

Ekologická móda bez kompromisů: Proč vůbec zvažovat ecovero viskózu

Rozhodování o tom, jaké materiály na naše výrobky použijeme, může být obtížné. Vybíráme je tak, aby naše oblečení bylo šetrné k životnímu prostředí i k naší pokožce, perfektně sedělo a něco vydrželo. Tradiční materiály, jako je necertifikovaná bavlna nebo polyester, často způsobují značné množství environmentálních problémů. Naštěstí existuje úžasná alternativa - Ecovero viskóza.

1_2

ECOVERO VISKÓZA - O ČEM JE ŘEČ?

Ecovero viskóza je šetrnější alternativa k tradiční viskóze, která se vyrábí z certifikovaného dřeva. To znamená, že pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů, kde je zaručeno, že nejsou káceny pralesy, ani nejsou ničena přírodní obydlí zvířat a rostlin.

4_1

VÝHODY ECOVERO VISKÓZY 

1. Výroba Ecovero viskózy spotřebuje až o 50% méně vody a energie než tradiční viskóza, což snižuje ekologickou stopu a celkově negativní dopad na životní prostředí. Díky tomu, že se používá certifikované dřevo, se také snižuje produkce oxidu uhličitého, která představuje jednu z hlavních příčin klimatických změn.

 

2. Ecovero viskóza je navíc biologicky odbouratelná a může být recyklována. To znamená, že ji lze znovu použít a minimalizovat tak produkci odpadů. Oblečení vyrobené z ecovero viskózy se tedy v budoucnu stane ekologicky šetrným a může být snadno recyklováno a znovu využito.

 

3. Další výhodou ecovero viskózy je její měkká a příjemná textura. Je šetrná k pokožce a nezpůsobuje podráždění a alergie jako syntetické materiály. Díky tomu je ecovero viskóza ideální pro výrobu oblečení a dalších předmětů, které přicházejí do přímého kontaktu s kůží.

 

4. Vzhledem k tomu, že se ecovero viskóza vyrábí bez použití škodlivých chemikálií, je méně pravděpodobné, že při jejím použití budou uvolňovány toxické látky, které mohou poškodit jak lidské zdraví, tak i životní prostředí. Tím se zvyšuje bezpečnost a zdraví lidí, kteří se s ecovero viskózou setkávají.

 

3_1

Rozhodnout se pro oblečení, které je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také vám dodává pocit jemnosti a pohodlí – to je jeden z nejlepších způsobů, jak můžete dělat dobrou věc pro sebe i naši planetu. A to je také přesně to, co nabízí naše nová kolekce oblečení z Ecovero viskózy, navržená a s láskou ručně ušitá v České republice. 

Představte si, jak se vás jemnost dotýká každý den, jak vás oblečení obklopuje příjemným a přirozeným pocitem na každém kroku. Cítit se dobře ve své pokožce je něco, na co se můžete spolehnout, zvláště když musíte čelit všem výzvám a náročnostem každodenního života.

 

Máte už doma ve skříni nějaký kousek z Ecovero viskózy? Jak jste s ním spokojené?